Chcesz, aby Twoje dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie wśród swoich rówieśników? Aby z radością i otwartością nawiązywało przyjaźnie? W Mapeciakach z pełnym przekonaniem rozwinie swoje skrzydła pod okiem wykwalifikowanej kadry, która zadba o najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej.

 

Profil sportowy

Mapeciaki to pierwsze niepubliczne przedszkola o profilu sportowym. Nasz rozbudowany program dydaktyczny w połączeniu z podstawowym programem, zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej. Gwarantuje to wysoko wykwalifikowana kadra wykorzystująca w swojej pracy nowoczesne metody pracy oraz autorskie programy. Zajęcia dodatkowe wpływają na wszechstronny rozwój oraz odkrywanie zainteresowań i talentów Twojego dziecka.

 

Wyposażenie

Każde nasze Przedszkole posiada własny ogród z nowoczesnym placem  zabaw oraz piaskownicą. Dzieci korzystają z przestronnych sal dydaktycznych o wysokim standardzie wyposażenia z łazienką dopasowaną do ich potrzeb. Każda placówka posiada tablice multimedialne wraz z rzutnikiem, magiczny dywan do zabaw interaktywnych oraz przestronną salę gimanstyczną (od 60 do 170 m2). W Mapeciakach korzystamy tylko z najlepszej jakości pomocy dydaktycznych i zabawek, co ma kluczowe znaczenie w procesie edukacyjnym dzieci.

 

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas priorytetem. Każdą z placówek wyposażyliśmy w system kontroli dostępu - jedynie osoby posiadające odpowiednio zweryfikowaną kartę, mogą swobodnie wejść na teren przedszkola. Do korespondencji, rozliczeń z rodzicami oraz udostępniania bieżących informacji z konkretnych placówek, korzystamy z aplikacji dla rodziców 4Parents. Dodatkowo wszystkie place zabaw projektowaliśmy przy współpracy z firmami zajmującymi się realizacją tego typu obiektów. Zadbaliśmy o najmniejsze szczegóły takie jak zapewnienie strefy bezpieczeństwa czyli  odpowiednich odległości pomiędzy poszczególnymi zabawkami, a także między budynkiem, ogrodzeniem a urządzeniami.

 

Sieć Przedszkoli Mapeciaki stworzyliśmy z myślą o dzieciach i ich dzieciństwie, które trwa zbyt krótko. To pierwsze takie Przedszkola, które wychowują i uczą poprzez sport i posiadają rozbudowane  zaplecze sportowe - przestronne sale gimnastyczne dopasowane pod zajęcia sportowe i taneczne. Naszą misją jest to, aby dzieci pokochały sport i realizowały dzięki niemu swoje pasje.


Mapeciaki powstały w 2014 roku, po długich poszukiwaniach odpowiedniego przedszkola dla mojej najmłodszej córki. Nie trafiłem na miejsce, które spełniłoby nasze oczekiwania więc podjęliśmy się wyzwania stworzenia miejsca, jakiego jeszcze nie było na rynku. 


Pierwszą naszą placówką było przedszkole na ul. Płk. Dąbka w Wejherowie. Jako pionierzy stworzyliśmy pierwsze tego typu miejsce z własną salą gimnastyczną w tej okolicy. Dostosowaliśmy przestrzeń typowo pod zajęcia sportowe, ponieważ od początku kierowaliśmy się misją szerzenia wśród dzieci miłości do sportu, aktywności fizycznej oraz umiejętności gry zespołowej.


Jesteśmy prekursorami wielu zajęć dla dzieci na lokalnym rynku. Wprowadziliśmy do planu nauczania  m.in. karate, kickboxing, balet, piłkę nożną oraz naukę tańca nowoczesnego. Nieustannie i z dużą uważnością rozwijamy nasze placówki i staramy się utrzymać pozycję lidera wśród okolicznych przedszkoli.


Naszym mocnym atutem są budynki, które budowaliśmy typowo pod funkcję przedszkolną. Posiadają przestronne sale zajęć oraz malownicze ogrody, w których dzieci mogą bezpiecznie i beztrosko spędzać czas w otoczeniu zieleni. Zależało nam na tym, aby przedszkole było bezkompromisowe, a nasi absolwenci odważnie i z radością szli przez świat i spełniali swoje marzenia.


Każdego dnia doskonalimy nasze programy nauczania, w konsultacji z rodzicami oraz naszym zespołem, który całym sercem oddaje się pracy z najmłodszymi. Tworzymy społeczność, która chce pozytywnie  wpływać na rozwój młodych ludzi, uczyć otwartości na otaczający ich świat i wrażliwości na drugiego człowieka.

 

 

Galeria zdjęć